Konrad T. Lewandowski – Saga o Kotołaku

Dla miłośników fantasy

Każdy wie czym są wilkołaki – ludzie przemieniający się w wilkopodobne stwory, na zasadzie analogii kotołak jest więc człowiekiem podczas pełni księżyca nabierających cech kota. Poruszają się bezszelestnie, mają doskonały wzrok, są zwinne i znacznie silniejsze od wilkołaków. Podobnie jednak jak wilkołaki stwory te również nie posiadają uczuć, a w fazie przemiany są niczym więcej jak bezlitosnymi mordercami poganianymi instynktem i mocą Innego. Wszystkie z wyjątkiem Ksina. Ksin zostały wychowany przez starą kobietę, która mieszkała z nim w Puszczy Upiorów, dokąd żaden człowiek o zdrowych zmysłach by się nie zapóścił byłaby to dla niego pewna śmierć. Co kierowało tą kobietą, że zamieszkała w tak niebezpiecznym miejscu, na dodatek z dzieckiem, które przy każdej pełni księżyca stanowiło dla niej śmiertelne zagrożenie? Tego nie wie nikt, jednak miłość i poświęcenie kobiety sprawiły, że Ksin nie jest zwyczajnym kotołatkiem, podczas przemiany nie traci rozumu, a będąc człowiekiem może korzystać ze swoich kocich zdolności. 

Na łożu śmierci stara kobieta wymusiła na nim przyrzeczenie, że opuści on Puszczę Upiorów i spróbuje żyć wśród ludzi – choć pełen obaw Ksin rusza w drogę, by spełnić złożoną staruszce obietnicę.

A Saga o Kotołaku to zapis jego przygód.

Książka dla każdego fana fantasy, który docenia wykorzystywanie słowiańskich wątków w książkach fantastycznych. To saga gdzie znajdziecie wiele magicznych stworzeń oraz tajemniczych wydarzeń, a do tego ambicje, zdrady, miłość, a wszystko okraszone szczyptą humoru.