O czym pamiętać gdy robisz zakupy w antykwariacie internetowym?

 

Robienie zakupów przez internet staje się coraz popularniejsze. Kupujemy tam coraz więcej, już nie tylko elektronikę, oraz drogi sprzęt. Coraz częściej kupujemy tam m.in. książki. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą antykwariaty internetowe np. http://www.kalinoteka.pl/1105-sztuka , czyli prawdziwy raj dla czytelników.

Jednocześnie gdy korzystasz z tych miejsc, to warto pamiętać o kilku rzeczach. Dzięki nim oszczędzisz pieniądze i czas.

 

 

Przede wszystkim gdy chcesz skorzystać z antykwariatu internetowego, to sprawdź warunki dostawy. W niektórych przypadkach po przekroczeniu pewnej kwoty dostawa jest darmowa. Oczywiście jeżeli zamierzasz kupić jedną rzecz, to nie opłaca się na siłę szukać kolejnych produktów za 150 zł, żeby przekroczyć ten próg.

 

Ale wiele osób, które nie są świadome możliwości darmowej dostawy kupują w antykwariacie internetowym np. przedmioty za 198zł i dopłacają 20zł za przesyłkę, w sytuacji gdy od 200zł jest darmowa przesyłka. Sprawdzenie warunków dostawy zajmie Ci tylko chwilę, a pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy. A jeżeli antykwariat internetowy jest miejscem, z którego często korzystać, to ta kwota w skali roku może być bardzo duża.

 

 

Kolejny ważny element to sprawdzenie polityki zwrotów. Z reguły masz 14 dni na zwrot zakupów, które robisz przez internet. O ile dobrze pamiętam tyle wymaga Polskie prawo. I dotyczy to nie tylko produktów wirtualnych. Również antykwariat internetowy podlega pod te warunki. Natomiast niektóre firmy oferują większe gwarancje, np. 30 dni.

 

 

Warto, żebyś się z tym zapoznał, zwłaszcza jeżeli chcesz zrobić zakupy w antykwariacie internetowym komuś na prezent. Jak to z prezentami czasem bywa – nie zawsze są one trafione. A zwrot umożliwia Ci wybrnięcie z takiej sytuacji, bez ponoszenia zbędnych kosztów.

 

Z reguły, żeby dokonać zwrotu musisz wypełnić odpowiedni dokument i przesłać go drogą mailową, albo dołączyć do towaru, który odsyłasz.