Książki ezoteryczne

Ezoteryka czyli wiedza tajemna kusi niejednego kusi . Zagadnienie ciekawi na tyle, że poświęcono mu niejedną książkę. Chcesz wiedzieć jak postawić karty tarota? Jak wróżyć z kuli z fusów? A może chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o świadomym śnieniu lub podróżach po astralu? A może sięgasz jeszcze dalej? Literatura ezoteryczna to tematyka owiana aurą tajemniczości a przez to zachwycająca. To tematyka dla ludzi pragnących zagłębić się w arkana duchowości.

To wiedza wykraczająca poza naukę, mało tego, to wiedza, z którą współczesna nauka nie daje sobie rady. Zagadnienia ezoteryczne maja wykraczają znacznie poza podstawowa, nabytą, szkolną wiedzą o świecie. Chcąc wiedzieć więcej trzeba sięgnąć po specjalistyczną literaturę ezoteryczną. A tej w dzisiejszych czasach nie brakuje.

Faktem jest, że nie nauczysz się w 2 dni zaklęć miłosnych czy latania na miotle, nie rzucisz złego uroku czy nie zatrzymasz czasu ale pewne jest, że spojrzysz szerzej na otaczającą cię rzeczywistość i jeżeli zaczniesz ćwiczyć – zaczniesz osiągać rezultaty we wszystkim a twoje myśli wybiegną dalej niż poza utarty schemat, który narzucono ci już w dniu narodzin.

„The Kybalion” autorstwa The Three Initiates

„Kybalion” to klasyczne dzieło filozofii hermetycznej, które bada podstawowe zasady istnienia, z którymi muszą zapoznać się wszyscy prawdziwi poszukiwacze wiedzy. Dzieło to, napisane przez „Trzech Wtajemniczonych”, którzy twierdzili, że są uczniami samego Hermesa Trismegistusa, przedstawia siedem kluczowych zasad hermetycznych, które leżą u podstaw rzeczywistości i kształtują nasze doświadczenie.

„Sekretne nauki wszystkich wieków” Manly P. Hall

Dla osób zainteresowanych odkrywaniem ukrytej wiedzy różnych kultur z całego świata „The Secret Teachings of All Ages” to lektura obowiązkowa. Stanowi ona ilustrowany przegląd starożytnych mistycznych nauk z różnych dziedzin, w tym astrologii, alchemii i kabały.

„Księga pięciu pierścieni” autorstwa Miyamoto Musashi

„Księga pięciu pierścieni” to klasyczne dzieło o strategii, napisane przez największego japońskiego szermierza – Miyamoto Musashiego. Książka zabiera czytelników przez doświadczenia Musashiego, który uczy się na ruchach swoich przeciwników i stosuje te lekcje do własnych technik strategicznych.

„Grimoire for the Apprentice Wizard” autorstwa Oberona Zell-Ravenhearta

„Grimoire for the Apprentice Wizard: A Manual for Magical Initiation” przedstawia różne magiczne zaklęcia i ceremonie mające pomóc czytelnikom rozwinąć zdolności psychiczne i połączyć się z wyższymi sferami. Dzięki kapryśnym ilustracjom książka ta mieści praktyczne informacje o magii, które mogą prowadzić do osobistej transformacji.

„The Tao Te Ching” autorstwa Lao Tzu

Tao Te Ching pozostaje jednym z najbardziej wpływowych dzieł chińskiej literatury, jakie kiedykolwiek zostały napisane od czasu jego powstania w IV wieku p.n.e.

Książka ta dzieli się wglądem w chińską filozofię z prostotą graniczącą czasem z poetycką błogością.

Uczy, jak odnaleźć pokój w sobie i odnaleźć harmonię w świecie pełnym chaosu, gdy widzi się go przez jaśniejsze soczewki.

Eksploracja różnych obszarów myśli poszerza nasze zrozumienie podczas czasu spędzonego poza naszą strefą komfortu, książki ezoteryczne zapewniają poszukiwaczom wgląd w lepsze zrozumienie siebie, podczas gdy służą czemuś większemu niż my sami – naszemu boskiemu zmysłowi lub tożsamości.Książki te pozwalają na rozszerzenie umysłu, pomysły i myśli prowadzące nas bliżej prawdy i uniwersalnej jedności.

Dodaj komentarz